Strona główna > Centrum informacyjne > Wiadomości branżowe

Centrum informacyjne

Powiązane wiadomości

Brak wyników wyszukiwania!

Elastyczna płytka drukowana wykonana z folii poliimidowej nie degraduje i nie rozkłada folii podczas topienia termicznego i lutowania
2022-02-15 11:37:39

Sklejoną folię poliimidową można trawić chemicznie za pomocą chemicznych środków trawiących, takich jak NaOH, KOH i innych silnie alkalicznych roztworów, tworząc różne otwory przelotowe. Jest to zwykle stosowane w przypadku etykiet dwuwarstwowych zawierających wyłącznie poliftalimid i metal. Przelotki są formowane poprzez trawienie folii poliftalimidowej po pokryciu warstwy metalu. Jeśli folia poliftalimidowa nie może przejść przez sodę kaustyczną.


Ponieważ folia poliimidowa jest polimerem termoutwardzalnym i nie ma typowej temperatury mięknienia ani temperatury topnienia, elastyczne płytki drukowane wykonane z folii poliimidowej nie degradują i nie rozkładają folii podczas topienia na gorąco i lutowania.


Kurczenie termiczne jest jednym z ważnych czynników wpływających na wydajność elastycznych podłoży opakowaniowych o dużej gęstości. Niska kurczliwość to nie tylko gwarancja precyzji wykonania drobnego wzoru powstałego w procesie wielokrotnych naświetleń w procesie zegarmistrzowskim, ale również gwarancja wzajemnego wyrównania otworów przelotowych różnych warstw w procesie wielowarstwowego podłoża; Podobnie przy wykonywaniu drobnych wzorów o dużej powierzchni, szczególnie ważny jest niski stopień skurczu.


Chińska folia poliamidowa


Ważnym wskaźnikiem do rozważenia jest również niski współczynnik rozszerzalności cieplnej. Współczynnik rozszerzalności cieplnej folii poliimidowej musi być jak najbardziej zbliżony do miedzianej linii sygnałowej, aby zmniejszyć naprężenia wewnętrzne z powodu dużej różnicy we współczynniku rozszerzalności cieplnej między nimi. Szacuje się, że jeśli współczynnik rozszerzalności cieplnej folii poliimidowej jest mniejszy niż 18 ppm/°C, można skutecznie uniknąć wspomnianej powyżej akumulacji naprężeń wewnętrznych.


W przypadku zastosowań w elastycznym podłożu opakowaniowym o dużej gęstości, im niższa higroskopijność folii poliftalimidowej, tym lepiej. W rzeczywistości, ze względu na obecność grup ftalimidowych, absorpcja wody folii poliimidowych jest mniejsza niż 1,5%. Podaje się, że gdy szybkość wchłaniania wilgoci jest niższa niż 2%, elastyczne podłoże opakowaniowe nie będzie wytwarzać pęcherzyków ani odrywać się, gdy zostanie poddane działaniu wysokiej temperatury 250-300 °C podczas procesu tworzenia wzoru.


Powiązane tagi: Film klasy H Pi