Strona główna > Centrum informacyjne > Wiadomości branżowe

Centrum informacyjne

Powiązane wiadomości

Brak wyników wyszukiwania!

Jakie są zastosowania samoprzylepnej folii poliimidowej?
2022-02-16 11:44:55

Dwuosiowy proces ciągnienia poliimidu, podobnie jak włókna węglowego, jest fundamentalną kwestią procesu. Jest wiele rzeczy, których nie wiemy. W innych krajach ten problem procesowy został rozwiązany dzięki mądrości pokoleń technologów. Krajowi inżynierowie procesu są kiepskimi przegranymi i nie mogą zadowolić się problemem procesowym ze status quo. O ile mi wiadomo, poliimid firmy DuPont, przedstawiciela branży, jest określany jako produkt wojskowy.


Nie wolno budować linii produkcyjnych za granicą, aby uniknąć dyfuzji technologii; Chińczykom nie wolno wchodzić na linię produkcyjną do dwuosiowego rozciągania folii w USA, bez względu na to, gdzie jesteś teraz? Nie tak długo, jak jest po chińsku. Jeśli jest to tylko problem sprzętu, dlaczego domowe włókno węglowe może być tylko najniższym T300, a jednorodność między partiami nie może być zagwarantowana? Zarówno T700, jak i 800 zostały sprowadzone i musiały obrać objazd. Takie produkty wojskowe nie pamiętają kosztów. Jeśli można to zrobić za pomocą pieniędzy, nie mówiąc już o setkach milionów, to są to dziesiątki miliardów. To kwestia minut.


Fabryka folii poliamidowej


Samoprzylepna folia poliamidowa to taśma o wysokich parametrach użytkowych. Ze względu na wysoką wydajność ma szerokie zastosowanie. Jaki jest jego zakres zastosowania?


1. Filmy. Wszyscy wiemy, że folię należy okleić taśmą podczas użytkowania lub ze względu na potrzeby produkcyjne lub z powodu awarii podczas użytkowania. Ze względu na cienką folię trudno jest dostosować się do doboru taśmy. Musi mieć mocne uszczelnienie, ale ta taśma też się sprawdzi.


2. Farba. Powłoka będzie również używana podczas produkcji i użytkowania, albo do wykańczania, albo do zmiany powierzchni całej powłoki. Zastosowanie tej taśmy ma również duże możliwości adaptacyjne.


3. Plastik. Trzeba zaznaczyć, że istnieje wiele rodzajów taśm, które przyklejają się do plastiku, ale niewiele z nich sprawia, że dobrze się sprawdza. Właśnie ze względu na gładkość samego tworzywa sztucznego nie może on osiągnąć dobrych właściwości uszczelniających podczas użytkowania. Jednak sam proces produkcji i materiał tej folii poliimidowej mają pewne cechy szczególne, dzięki czemu można ją dostosować do zastosowania tworzyw sztucznych.


4. W przypadku różnych materiałów kompozytowych sam materiał kompozytowy jest bardzo gładki, a skład chemiczny nie jest bardzo pewny, więc wymagania dotyczące taśmy są bardzo wysokie, ale taśma ta ma dobrą zdolność adaptacji.


Powiązane tagi: Chiny Producenci folii PI